IQOS Nedir Nasıl Kullanılır?

IQOS IQOS ürünü, Philip Morris International’in ürettiği bir elektronik sigara çeşididir. IQOS ürünlerinin en önemli özelliği ise içerisindeki tütünü kesinlikle yakmadan buharlaştırabilmesidir.

IQOS Nedir Nasıl Kullanılır? Bu Blog yazımızda IQOS ürünleri ile ilgili detaylı inceleme yer almakta olup, güvenle IQOS satın alabilirsiniz.

IQOS

IQOS ürünü, Philip Morris International’in ürettiği bir elektronik sigara çeşididir. IQOS ürünlerinin en önemli özelliği ise içerisindeki tütünü kesinlikle yakmadan buharlaştırabilmesidir.

İçerisindeki tütün 350 derecede buhar haline gelerek, daha sağlıklı ve konforlu bir içim deneyimi sunabilmektedir. Yeni nesil elektronik sigara modeli olarak tanımlanan IQOS ürün çeşitleri sayesinde daha tatmin edici bir e-sigara deneyimi yaşayabilirsiniz.

Heets Nedir?

IQOS ürünü sadece Heets adı verilen tütün çubukları ile çalışan cihazlardır. Heets çubuklarının farklı aromalara sahip olan farklı çeşitleri de bulunmaktadır. Genelde Amber ve Purple aroması oldukça popülerdir.

Heets nikotin çubuklarını paket olarak satın alabilir ve IQOS cihazı ile birlikte güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Alacağınız her bir Heets paketi içerisinde 20 adet nikotin çubuğu bulunmaktadır.

IQOS Nedir?

Pmi şirketinin üretmiş olduğu IQOS e-sigara modeli ile en popüler ürünler arasında yer almaktadır. Özellikle tütünü kesinlikle yakmadan buharlaştırabilme özelliğine sahip olduğu için e-sigara kullanıcıları tarafından tercih edilmektedir.

IQOS ürünü sadece içerisine özel olarak üretilmiş olan ve heets adı verilen stickler ile çalışabilmektedir. İçerisindeki tütün sigarası ise sadece 3 cm boyutundadır.

E- Sigara İle IQOS Arasındaki Benzer Yönler Nelerdir?

 • Hem e-sigara hem de IQOS ürünü şarj edilerek kullanılabilir.
 • Bazı cihazlar elektrikle şarj yerine pil ile de çalışabilmektedir.
 • IQOS cihazı ve diğer e-sigara çeşitleri de tütünün buharlaştırma yöntemi ile çalışmaktadır.
 • IQOS ve elektronik cihazların da kullanım süresi içerisinde düzenli olarak temizlenmesi gerekmektedir. Uygun şekilde temizlik yapılmadığı zaman performans kaybı yaşayabilirsiniz.
 • IQOS cihazında stick adı verilen tütün çubukları tercih edilmektedir. Elektronik sigara çeşitlerinde ise likit kartuş olarak bilinen sıvılar tercih edilmektedir.
 • E-sigara ürün grubunda ihtiyacınız olan nikotin oranına sahip olabilirsiniz. %3 veya %5’lik nikotin değerleri en çok tercih edilen ve sigaraya en yakın olan değerlerdir. Ancak IQOS nikotin değeri sabittir.

IQOS Özellikleri Nelerdir?

 • IQOS ürünü buhar değeri açısından biraz daha sigaraya yakındır. Nargile tarzı aşırı bir buhar performansı bulunmamaktadır.
 • IQOS’ta kullanabileceğiniz stick tütün çubukları 20’şerli paketler halinde satılmaktadır. Ayrıca cihaza yerleştireceğiniz ve yaklaşık 3 cm uzunluğunda olan tütün çubukları en fazla 14 kez çekim için kullanılabilmektedir. İçerisindeki stick bittikten sonra tekrar yenisini takarak içmeye devam edebilirsiniz.
 • IQOS için kullanacağınız tütün çubukları süre olarak en uzun 6 dakika kadar kullanılabilmektedir. Bu sürenin sonunda cihazın tütünü yakma yani ısıtma sistemi devre dışı kalmaktadır. 6 dakika sonunda tekrar bir stick takarak cihaz kullanımına devam edebilirsiniz.
 • IQOS sadece kuru tütün yani stick sarf malzemesi ile çalışmaktadır. Diğer e-sigara çeşitlerinde olduğu gibi kesinlikle likit ve sıvı bir madde konulmamalıdır.
 • IQOS kullanımı için gerekli olan mini tütün çubuklarının belirli bir nikotin oranı bulunmaktadır. Bu sabit nikotin oranları değişmemektedir. Ancak e-sigara çeşitlerinde istediğiniz değerdeki nikotin oranına sahip olan likit sıvıları alarak kullanabilirsiniz.
 • IQOS için tercih edebileceğiniz 3 farklı aroma çeşidi bulunmaktadır. Normal ve sert tütün ile mentollü tütün aromalar içerisinden seçiminizi yapabilirsiniz.
 • IQOS cihazı temel olarak iki parçadan oluşmaktadır. Şarj kutusu ile birlikte IQOS dijital sigara cihazından oluşur.
 • IQOS ürününün boyutu ve ebadı standarttır. Ancak günlük kullanım için el ile kolay kavrayabileceğiniz ve kompakt ve şık bir tasarıma sahip olduğu da söyleyebilir.

IQOS Nasıl Kullanılır?

IQOS cihazı aldıktan hemen sonra kullanıma başlayabilirsiniz. Cihaz ile birlikte stick tütün çubuklarını da almanız gerektiğini unutmamalısınız. IQOS cihazını aldığınızda üzerinde tuşlar ve ışık takımlarına dikkat etmelisiniz.

Cihazın şarj etme bölümünü açmanız için gold renginde tuşa basmanız yeterli olacaktır. Bu tuşa bastıktan sonra şarj kapağı açılacaktır.

Power tuşu da şarj ünitesini açma ve kapama için kullanabilir. Bu tuşa birkaç saniye basarak cihazın çalışmasını sağlayabilirsiniz. IQOS cihazının şarj ünitesinin üzerinde yer alan temizleme tuşu ile cihaz temizliğini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Bu tuşa bastığınız zaman cihazın içerisinde biriken havanın temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Tuşa basılı tutarak ışığın yanıp sönmesini beklemelisiniz. Bu sürede hava temizliği yapılacaktır.

IQOS cihazı üzerinde ısıtma sistemini devreye sokmak için bir adet tuş bulunmaktadır. Bu tuşa birkaç saniye basılı tutarak cihazın ısıtma sistemini devreye sokabilirsiniz. Işık sabit durmaya başladığı zaman içmeye başlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir